Koszyk0
pomoc +48 727 632 862
Kontakt z nami

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
Badylarska 21
02-484 Warszawa

Email
info@ogrodowysalon.plKonserwacja

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Jak dbać o meble ogrodowe.

 

TECHNORATTAN/PLASTIK/TEXTILENE

Syntetyczne materiały I meble najlepiej czyścić mokrą szmatką z lekkim detergentem. Nie czyść swoich mebli myjką ciśnieniową. Aby chronić powierzchnię, nigdy nie stawiaj gorących przedmiotów bezpośrednio na blacie stołu.

METAL

Metale, stal i aluminium powinny być czyszczone miękką szmatką i ciepłą wodą. Do uporczywych zabrudzeń można użyć wody z mydłem. Po umyciu należy wysuszyć powierzchnię miękką lub skórzaną szmatką. Nie wolno używać produtów do czyszczenia piekarników, chloru, wybielaczy i innych mocnych detergentów. Unikaj ściernych kremów, szorstkich gąbek i innych materiałów mogących zarysować powierzchnię

Użytkowanie: Uważaj na plamy z produtów żywieniowych takich jak kawa, soki owocowe i cola; jeżeli nie zostaną usunięte natychmiast, mogą pozostawić nieścieralne plamy na powierzchni.

GRANULAT

Najpierw spłucz kilkakrotnie wodą, aby usunąć brud, który mógłby zarysować powierzchnię. Po spłukaniu wyczyść stół gąbką lub szmatką. Użyj ciepłej wody oraz lekkiego detergentu, np. płynu do mycia naczyń. Unikaj silnych detergentów zawierających granulki, jako że mogą one spowodować trwałe przebarwienia oraz zarysowania. Nigdy nie stawiaj gorących przedmiotów bezpośrednio na materiał. Granulat wymaga dostępu powietrza, aby zapobiec odbarwianiu, dlatego nie przykrywaj stołu grubymi, plastikowymi materiałami.

 

LAMINAT

Dla uzyskania najlepszych rezultatów, użyj mokrej szmatki z delikatnym detergentem. Po umyciu wytrzyj meble suchą szmatką. Nigdy nie stawiaj bezpośrednio na meble gorących przedmiotów.

 

IMITACJA DREWNA

Wyczyść mokrą szmatką z lekkim detergentem. Nie używaj myjek ciśnieniowych i nie stawiaj gorących przedmiotów bezpośrednio na materiale. Szklanki i szklane przedmioty mogą się nagrzać na słońcu, dlatego zawsze używaj pod nimi podkładek. W zależności od temperatury blat stołu może się przemieścić tworząc delikatne wybrzuszenie.

 

AKACJA

Nasze wszystkie meble z akacji pochodzą z certyfikowanych plantacji z Wietnamu. Aby zachować, ich piękną warstwę, należy je konserwować olejem do drewna. Na nowych meblach pozwól, aby olej wsiąknął całkowicie. Powtórz ten process kilkukrotanie, aby wsiąkło tak dużo oleju jak to tylko możliwe. Nadmiar oleju można łatwo zetrzeć. Rekomendujemy wykonywać ten zabieg regularnie, w szczególności wiosną przed przeniesieniem mebli na zewnątrz.

 

MALOWANA AKACJA

Meble z malowanej akacji najlepiej czyścić  miękką szmatką z lekkim detergentem. Po czyszczeniu należy wytrzeć powierzchnię suchą szmatką. Zawsze staraj się chronić meble przed deszczem, co znacznie wydłuży ich żywotność i wydłuży okres między wymaganymi konserwacjami drewna. Jeżeli meble przebywają na deszczu, wybieraj je do sucha. W razie ubytku farby, zetrzyj to miejsce cienkim papierem ściernym, a następnie usuń kurz. Przed pomalowaniem miejsca ubytku farby, najpierw wypróbuj nową farbę w mało widocznym miejscu, aby upewnić się, że masz odpowiedni kolor. Skonsultuj się w specjalistycznym sklepie z farbami, aby uzyskać poradę, jaką farbę użyć najlepiej.

 

TEAK

Wszystkie meble teakowe w naszej kolekcji pochodzą z lasów Indonezji. Lekkie zabrudzenia teaku mogą być usunięte przy użyciu wody z lekkim detergentem. Namocz teak przez kilka minut przed czyszczeniem, aby powierzchnia stała się miękka. Jeśli włókna drewna wstaną po czyszczeniu, delikatnie zetrzyj powierzchnię cienkim papierem ściernym. Pozwól meblom wyschnąć przez co najmniej jeden dzień, a następnie użyj środka ochronnego to drewna teakowego.

Jeżeli chcesz, aby teak nabrał charakterystycznego, srebrno szarego koloru, nie musisz używać środków konserwujących. Jeżeli wolisz, aby teak zachował naturalny miodowy kolor, regularnie wykonuj zabiegi konserwujące.

Nie używaj do konserwacji mebli teakowych środków na bazie oleju, gdyż zatyka to pory drewna. Najwyższej jakości teak ma wysoką naturalną zawartość olejów, co czyni go odpornym na działanie warunków atmosferycznych.

Piaskowany teak o naturalnym kolorze konserwuje się środkiem zapobiegającym wnikaniu wody i zwykle wymaga jedynie czyszczenia lekkim detergentem. Meble mogą być także impregnowane środkiem konserwującym.

Biały pigmentowany teak najlepiej czyścić ciepłą wodą, lekkim detergentem oraz miękką szmatką. Nie używaj olejów II innych środków, jeżeli chcesz zachować białą powierzchnię.

Poszarzały teak także najlepiej czyścić wodą, lekkim detergentem i miękką szmatką. Używaj środków konserwujących Golden Care, aby zachować powierzchnię odporną na brud wodę.

 

SOSNA

Wszystkie meble sosnowe w naszej kolekcji pochodzą ze skandynawskich certyfikowanych FSC plantacji. Kiedy wykończenie zaczyna się starzeć, a woda nie tworzy już kropel na powierzchni drewna, należy zakonserwować meble. Najpierw wyczyść dokładnie meble i pozwól im wyschnąć przez co najmniej jeden dzień. Następnie zakonserwuj meble środkiem do impregnacji mebli sosnowych.

 

MEBLE DREWNIANE OGÓLNIE

Generalnie śruby i mocowania należy dokręcić od czasu do czasu. Najlepiej zrobić to przed przeniesieniem mebli do przechowania na zimę i ponownie, przez wyniesieniem na zewnątrz na sezon.

PRZECHOWYWANIE – WSZYSTKIE MEBLE OGÓLNIE

Przechowuj meble z dala od wiatru i warunków zewnętrznych, najlepiej w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Upewnij się, że meble są suche przed przeniesieniem ich do przechowania. Najważniejsze, używaj pokrowców, które zapewniają stosowny dopływ powietrza i wentylację.

PODUSZKI

Zalecamy, aby poduszki czyścić ręcznie przy użyciu lekkich detergentów lub prać chemicznie. Pranie w pralce nie jest zalecane.

ogrodowysalon.pl posiada Znak Jakości Trusted Shops z Ochroną Kupującego. Zobacz Więcej

Facebook
youtube
Instagram