Koszyk0
Zobacz opinie klienta

Kontakt

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
ul. Badylarska 21
02-484 Warszawa

Mail
info@ogrodowysalon.plKrzesło dębowe Young 420
Uniwersalne i stylowe meble włoskie

Wyjątkowość mebli włoskich

            Współcześnie, meble nowoczesne cieszą się dużą popularnością ze względu na uniwersalność i łatwość adaptacji do każdego stylu wnętrzarskiego. A jak jest z kunsztownymi meblami włoskimi? Czemu zawdzięczają sobie taką uwagę i dlaczego wciąż są pożądane przez większość wnętrz? Przede wszystkim meble włoskie wyróżnia charakterystyczny, wręcz rzemieślniczy styl. Włosi od zawsze wyznaczali własne trendy w meblarstwie, a każdy mebel włoski wyróżniał się niezwykłą dokładnością każdego detalu i oryginalnością. Właśnie dlatego dziś mówi się o wyjątkowości mebli włoskich i traktuje je jako jedne z najlepszych pod względem najtrwalszej konstrukcji w meblarstwie. Meble włoskie słyną głównie ze względu na to, że są bardzo uniwersalne i doskonale pasują do każdego rodzaju i stylu wnętrza: pokoju dziecięcego, przytulnej sypialni, ogrodu, tarasu, a nawet kuchni czy przedpokoju.

            Meble włoskie wymagają szczególnej pielęgnacji, ze względu na to, że do ich produkcji często wykorzystuje się różne rodzaje drewna, z którym należy obchodzić się dość ostrożnie i rozważnie. Ponadto warto wiedzieć, że meble włoskie cechuje solidne wykonanie, dzięki czemu każdy nawet najdrobniejszy szczegół został opracowany niezwykle dokładnie. Nic więc dziwnego, że to właśnie meble włoskie są jednymi z najczęściej zamawianych i chętnie zdobią wiele różnych wnętrz w domu. Włosi od momentu swoich początków w branży meblarskiej z ogromnym wyczuciem wybierali drewno, aby następnie z niezwykłą pieczołowitością stworzyć meble włoskie. Właśnie dlatego dziś ich dzieła w postaci mebli kojarzone są z precyzją, wysoką jakością wykonania i prawdziwym, meblarskim warsztatem.

Jak dbać o meble włoskie olejowane?

            Meble włoskie olejowane charakteryzują się tym, że ich powierzchnia jest nierównomierna, pełna wielu włókien, estetycznych słojów, a nawet specjalnych odcieni drewna. Drewno – w zależności od swojego pochodzenia i warunków siedliskowych – często przyciąga wzrok mnogością promieni rdzeniowych, a także urokliwymi zakrzywieniami. Właśnie z tego powodu każdy mebel włoski wymaga specjalnej pielęgnacji, która powinna być staranna i odpowiednio przemyślana. Nie tylko pod względem stosowanych preparatów, ale przede wszystkim pod kątem wykonywanych czynności pielęgnacyjnych. Ponadto każdy pasjonat meblarstwa powinien zdawać sobie sprawę, że odcień powierzchni mebli wykonanych z drewna litego pod wpływem czasu i światła – zmienia się. Meble wykazują bardzo niską odporność na zmiany temperatur i działanie czynników zewnętrznych. Meble włoskie olejowane wymagają regularnego przestrzegania zasad pielęgnacyjnych tak, aby cieszyły swoim pięknem przez długie lata. Przyjmuje się, że meble włoskie olejowane powinny być olejowane od dwóch do nawet trzech razy w ciągu roku, aby nie zatraciły swojej naturalnej barwy i jednocześnie cieszyły oko swoją naturalnością jak najdłużej.

Codzienna pielęgnacja takich mebli wymaga używania ścierki z miękkimi włóknami, którą wystarczy lekko zwilżyć wodą. Podczas pielęgnacji należy jak ognia unikać ostrych gąbek lub preparatów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię mebli. Jeśli podczas pielęgnacji, na powierzchni mebla wystąpi mokra plama – należy ją jak najszybciej usunąć przy użyciu ręcznika papierowego lub miękkiej ścierki. Co ciekawe, wycieranie powierzchni mebli powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna i nie możesz o tym zapominać podczas pielęgnacji. Jeśli na powierzchni mebla włoskiego olejowego wystąpią inne zabrudzenia – również należy usunąć je jak najszybciej. Jeśli na powierzchni mebla chcesz postawić naczynia z gorącym napojem – zadbaj o odpowiednie podkładki, które uchronią drewno przed wyblaknięciem.

Facebook
youtube
youtube