Koszyk0
pomoc +48 727 632 862
Kontakt z nami

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
Badylarska 21
02-484 Warszawa

Email
info@ogrodowysalon.plMeble z technorattanu
Skręcony technorattan – czym jest i jak efektownie przekłada się na wyposażenie wnętrz

Współczesny wymiar aranżacji wnętrz obejmuje niezliczone nietuzinkowe pomysły. Producenci mebli niemal na każdym kroku zaskakują wyrobami, które pozwalają się wyróżnić pod względem poprzednich osiągnięć i stylów. Jednym z takich rozwiązań w ostatnim czasie są meble technorattanowe, które łączą naturalne piękno z praktycznym zastosowaniem. Jednakże jak wspomniałem, także i to tworzywo, i ten pomysł, uległ dalszym modyfikacjom, przeradzając się w produkt zwany skręconym technorattanem. Tak skonstruowane meble mają się przyczynić do jeszcze lepszego odczuwania komfortu przez użytkowników, a także sprawić, by przestrzeń była jak najbardziej jednolita ze znajdującą się obok zabudową i otoczeniem natury.

Technorattan, jako innowacyjny element w zakresie designu

Technorattan stanowi nic innego jak syntetyczną plecionkę rattanową, która idealnie odwzorowuje i imituje naturalne włókna. Jednak w porównaniu ze swoim pierwowzorem takie rozwiązanie niesie ze sobą o wiele więcej udogodnień. Bardzo duża odporność na czynniki atmosferyczne, trwałość mebla przy długoletnim użytkowaniu, niewielkie wymagania w zakresie pielęgnacji, lekkość...zalet technorattanu jest bardzo wiele. Pozostaje jedynie kwestia tego, jak prezentuje się on w przestrzeni i jak można było z niego stworzyć meble, które wzbudzają zachwyt.

W tym zakresie wyróżniono trzy występujące typy plecionki technorattanowej: płaski, półokrągły i okrągły. Pierwszy z nich przede wszystkim stanowi opcję bardziej oszczędną, jeśli chodzi o ilość zużytego materiału, włókna łatwiej się formuje niż te grubsze, co w rezultacie przekłada się też na niższą cenę produktu. W przypadku kolejnych rodzajów plecionki, wykonanie mebli wymaga jeszcze większego wysiłku (są również wyplatane ręcznie), precyzji i zaangażowania. Efekt końcowy jednak zdecydowanie wynagradza, gdyż meble stworzone z okrągłej plecionki technorattanowej są trwalsze, a także jest postrzegana jako najbardziej prestiżowa i elegancka. To ona w końcu najbardziej przypomina naturalny rattan. Rezultaty w postaci wzbudzających zachwyt konstrukcji można zobaczyć w cenionych sklepach. Meble technorattanowe mogą bowiem wyróżniać się pod względem kształtu, koloru, a także zestawień z innymi materiałami i akcesoriami. Dlatego też tak łatwo jest w stanie stworzyć piękne kompozycje wyposażenia, składającego się z technorattanowych sof, foteli, stolików kawowych czy nawet leżaków. Ograniczeniem w kreowaniu nowych kolekcji może być już tylko nasza własna wyobraźnia.

Skręcony technorattan – kolejny krok w zakresie designu mebli ogrodowych

W poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań, wielbicieli takiego tworzywa zaprowadziło na trop skręconego technorattanu. Jako że jest to materiał całkowicie stworzony przez człowieka, udało się udoskonalić technorattan do tego stopnia, by był dostępny dla szerszego grona osób. Wykorzystując właściwości zarówno płaskiej plecionki, jak i skręconej odmiany, otrzymany materiał wykonany został bardzo efektownie, przypominając naturalny rattan oraz umożliwia łatwiejsze jego zastosowanie w konstrukcji mebli. Tym samym cena wyposażenia stworzonego na bazie skręconego technorattanu staje się bardziej przystępna. W zależności od potrzeb i upodobań warto się zastanowić nad zakupem mebli technorattanowych (także wykonanych ze skręconej plecionki), gdyż ich wzornictwo może odmienić na stałe charakter danego wnętrza. W przypadku zastosowania tego rodzaju konstrukcji w ogrodzie czy tarasie, będą one stanowić uniwersalny mebel, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach z myślą o Twoim komforcie i długoletnim użytkowaniu.

Więcej zdjęć:

Technorattan cechuje też elegancjaWytrzymałość i lekkość to atrybuty mebli z technorattanu

ogrodowysalon.pl posiada Znak Jakości Trusted Shops z Ochroną Kupującego. Zobacz Więcej

Facebook
youtube
Instagram