Koszyk0
pomoc +48 727 632 862
Kontakt z nami

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
Badylarska 21
02-484 Warszawa

Email
info@ogrodowysalon.plMeble rattanowe to meble z plecionki ekologicznej
Meble rattanowe – naturalne wzornictwo w dobie nowoczesnej technologii

Aktualnie, coraz więcej ludzi lubi wracać do tego, co stare i w pełni naturalne. Tego rodzaju zamiłowania nie budzą zdziwienia, gdyż współczesność obrodziła w całe mnóstwo technologicznych rozwiązań i wciąż w tym kierunku się rozwija. Podejście do stylu vintage, ale szczególnie do wyrobów wykonanych ręcznie, budzi wręcz zdumienie i chęć obcowania z tym, co naturalne, a przede wszystkim prawdziwe. Poczuciem tym kierują się osoby, które są miłośnikami mebli rattanowych. Dostrzegają ich bezpretensjonalne piękno, a także wiele innych zalet, które wynikają z posiadania takiego wyposażenia we własnym domu, jak i w ogrodzie.

Główne zalety rattanu i zastosowanie go w aranżacji wnętrz

Samo pojęcie rattan wywodzi się od malezyjskiego słowa rotan i jest ogólnym określeniem dla różnorodnych gatunków palm pnących. To naturalne tworzywo jest bardzo charakterystyczne ze względu na swoją giętkość oraz elastyczność i z tej racji jest właśnie wykorzystywane w wikliniarstwie do wyplatania elementów dekoracyjnych, w tym mebli czy koszy. Materiał ten jest w pełni ekologiczny, dlatego też wyroby stworzone za jego pomocą nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Główną jego zaletą jest oczywiście efektowny naturalny wygląd, jak również łatwość w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Wykorzystując te cechy w konstrukcji wyposażenia wnętrz, meble rattanowe cieszą się dużym uznaniem, gdyż na nie składa się wiele dostępnych kolekcji, która każda z nich wyróżnia się designem i kolorystyką. Dzięki temu osoby chcące wprowadzić w przestrzeni domu więcej naturalności i swobody nie będą miały problemu z dokonaniem wyboru odpowiadającego im wariantu.

Rattan, a technorattan – podobieństwa i różnice

Trzeba mieć też na uwadze, że rattan jako naturalne tworzywo ma też swoje mankamenty. Meble, które zostały stworzone z tego rodzaju plecionki, nie powinno się wystawiać podczas występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podczas deszczu, długiego występowania na słońcu, ale także przy skrajnych temperaturach, gdy jest bardzo gorąco lub zimno, ich trwałość może ulec osłabieniu.

Miłośnicy rattanu być może będą skłonni skorzystać z syntetycznej wersji tego tworzywa, a więc technorattanu. Jest on tworzywem sztucznym, ale doskonale imitującym wygląd naturalnej plecionki, bogaty tym samym o gamę nowych właściwości. Do jednych z nich należy właśnie wysoka odporność na czynniki pogodowe, co się również przekłada na długoletnią trwałość mebli. Poza tym, atutem technorattanu jest lekkość, tak więc w zależności od potrzeb, właściciele takiego wyposażenia, będą mogli na specjalne okazje wynosić je na zewnątrz, a później je znowu schować.

Może się wydawać, że rattan w zestawieniu z technorattanem nie jest w stanie z nim w żaden sposób konkurować, jednakże nawet bardzo solidnie skonstruowany model ze sztucznej plecionki, może się nie równać z pięknem, jakie dostarcza naturalne wzornictwo. Dla wielu właśnie sama świadomość obcowania z naturą będzie wyraźnym głosem za tym,a by wybrać rattan. Szczególnie że technorattan oferowany przez część producentów nieraz okazuje się być marną imitacją.

Więcej zdjęć:

Możliwości plecenia rattanu są niemal nieograniczonePlecionka rattanowa to wytrzymały i ekologiczny materiał

ogrodowysalon.pl posiada Znak Jakości Trusted Shops z Ochroną Kupującego. Zobacz Więcej

Facebook
youtube
Instagram