Koszyk0
pomoc +48 727 632 862
Kontakt z nami

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
Badylarska 21
02-484 Warszawa

Email
info@ogrodowysalon.plporkowce na meble ogrodowe
Dlaczego coraz częściej używamy pokrowce na meble ogrodowe?

Pokrowce na meble ogrodowe

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by meble ogrodowe stały cały czas na zewnątrz. Jeżeli tylko producent nie określa inaczej, to meble są zaprojektowane tak, by doskonale radziły sobie z warunkami atmosferycznymi. Jednak warto pamiętać, że i tak mają one swoją ograniczoną żywotność. Zależy ona od jakości materiału lub surowca, z którego zostały wykonane, a także sposobu montażu.

Chcąc przedłużyć ich świetność, nienaganny wygląd, a także chcąc zapewnić doskonałą ochronę w czasie występowania anomalii pogodowych, dobrze jest zakupić pasujący do nich pokrowiec.

Pokrowce najczęściej wykonane są z poliestru, materiału z domieszką akrylu, PCV, czy też PE. Wszystkie z nich wyróżniają się wysoką odpornością na działanie wilgoci, a także silne porywy wiatru. Niektóre z nich są przeznaczone do całorocznej ochrony mebli ogrodowych. Przy wyborze idealnego pokrowca, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co dokładnie chcemy nim przykryć. Czy to ma być pojedynczy mebel, czy może cały komplet.

Przykładowy pokrowiec na meble ogrodowe, przystosowany jest do ochrony całego zestawu mebli ogrodowych. Z powodzeniem przyda się również do przykrycia dużej huśtawki. Gdy chcemy przechowywać meble pod pokrowcem przez dłuższy okres czasu, powinniśmy co jakiś czas zapewnić im odpowiednią wentylację.

 

W jakim celu kupować pokrowiec na meble?

 

Powodów możemy wymienić co najmniej kilka. O niektórych wspomniano już na początku. Wśród korzyści zakupu pokrowca na meble ogrodowe, wymienimy:

- doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi - pokrowiec może stanowić doskonałą ochronę przed deszczem, a także porywistym wiatrem. Możemy przykryć nim meble ogrodowe również w sytuacji, kiedy będzie zależeć nam na ochronie mebli przed zbyt silnym nasłonecznieniem.

- ochronę przed brudem i innymi zanieczyszczeniami - niezależnie od tego, w jakim miejscu mieszkasz, nigdy w 100% nie ochronisz się przed kurzem i pyłem. Jest on przenoszony razem z każdym podmuchem wiatru. Jeżeli korzystasz z mebli ogrodowych wyłącznie w weekendy, to zabezpieczenie ich przed zabrudzeniami w pozostałe dni, oszczędzi Ci niepotrzebnego sprzątania.

- dłuższa żywotność mebli - dzięki ochronie przed zanieczyszczeniami, a także niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, możesz znacznie wydłużyć żywotność swoich mebli. Na pewno ich wygląd znacznie dłużej zachowa swój świeży i niebanalny wygląd. Chyba każdy chciałby mieć meble, które mimo upływu lat, cały czas wyglądają jak nowe.

- możliwość przechowywania mebli w ogrodzie lub na tarasie - nie masz miejsca na przechowywanie swoich mebli ogrodowych? Właśnie w tym celu stworzono pokrowce przeznaczone do całorocznego przechowywania. Jest to znaczna oszczędność miejsca. Zwykle takie pokrowce wykonane są ze znacznie grubszego materiału, dzięki czemu doskonale chronią meble nawet przed skrajnie niskimi temperaturami.

Po pokrowce na meble ogrodowe zazwyczaj sięgamy jesienią. Rzeczywiście jest to czas, kiedy powoli kończą się słoneczne chwile spędzane w ogrodzie. Pamiętanie o dobrym zabezpieczeniu mebli na czas niepogody przyczyni się do tego, że będziemy mogli cieszyć się nimi w następnym sezonie.

ogrodowysalon.pl posiada Znak Jakości Trusted Shops z Ochroną Kupującego. Zobacz Więcej

Facebook
youtube
Instagram