Koszyk0
Zobacz opinie klienta

Kontakt

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
ul. Krzysztofa Kolumba 39
02-285 Warszawa

Mail
info@ogrodowysalon.plAluminiowe krzesło ogrodowe Ontario
Meble aluminiowe i co warto o nich wiedzieć.

Meble aluminiowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Meble aluminiowe kuszą swoją uniwersalnością a zarazem unikatowym i bardzo nowoczesnym charakterem. Świetnie sprawdzą się w domowym ogrodzie, na eleganckim tarasie lub altanie. Wytrzymałość i wysoka odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych nie jest ich jedynym atutem. Jedną z najbardziej cech charakterystycznych mebli aluminiowych jest to, że zostały wykonane ze specjalnego stopu, dzięki czemu są łatwe w przenoszeniu, a także zawdzięczają mu swoją wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Kolejną, dość ważną zaletą ułatwiającą codzienną pielęgnację mebli jest to, że są łatwe w utrzymaniu. Właśnie dlatego meble aluminiowe znajdują się najczęściej w naszych ogrodach, salonach, tarasach i altanach. Zwykle malowane są proszkowo, ponieważ ta metoda malowania przedłuża ich żywotność i chroni przed korozją.

Co jeszcze warto wiedzieć o meblach z aluminium? Jakie jest ich zastosowanie?

Ogrodowe meble aluminiowe to propozycja dla Ciebie, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, który możesz przeznaczyć na pielęgnację. Ponadto zdecydowanym atutem tych mebli jest fakt, że nie potrzebują specjalnej uwagi, ponieważ są bardzo łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu można oszczędzić dużo czasu. To propozycja dla Ciebie, jeśli szukasz mebli uniwersalnych na długie lata – warto kupić meble aluminiowe do swojego ogrodu lub tarasu.

Jak wybrać meble aluminiowe?

Przed zakupem dobrą praktyką jest zapoznanie się z kilkoma kwestiami, które ułatwią Ci wybranie najlepszego zestawu aluminiowych mebli ogrodowych. Zanim zdecydujesz się na zakup zestawu musisz dokładnie przemyśleć miejsce w swoim ogrodzie lub części domu, przeznaczenie, a także styl tak, aby pasowały do Twojej wizji i komponowały się z przestrzenią, w której zechcesz je umieścić. Najpierw przeanalizuj częstotliwość organizowanych przyjęć na świeżym powietrzu – zastanów się ile gości Cię odwiedza tak, aby dobrać odpowiednią ilość siedzisk i organizować przyjęcia bez obaw o miejsce. Jeśli lubisz grillować – potrzebujesz dużego stołu i odpowiedniej ilości miejsca, aby robić to w pełni swobodnie. Jeśli jednak nowy zestaw mebli ogrodowych z aluminium ma mieć inne przeznaczenie – możesz zainteresować się nieco skromniejszym zestawem z kolekcji Toulouse z dwoma rozkładanymi krzesłami aluminiowymi i stylowym stolikiem kawowym.

Drugą kwestią, która ułatwi Ci zakupy jest przemyślenie miejsca dla swoich mebli ogrodowych. Dobrym rozwiązaniem są dokładne pomiary, dzięki którym upewnisz się, co do przeznaczenia mebli i łatwiej podejmiesz decyzję. Wielkim ułatwieniem dla małych ogrodów jest to, że meble aluminiowe można sztaplować, dzięki czemu podczas przechowania – oszczędzasz miejsce.

Ochrona mebli aluminiowych

            Zastanawiasz się w jaki sposób dbać o meble aluminiowe? Nie musisz poświęcać na to zbyt wiele czasu, ponieważ aluminium to tworzywo odporne na warunki atmosferyczne takie jak brud, wysokie temperatury a nawet korozja, o czym już wiesz. Nie mniej jednak musisz mieć na uwadze, że od czasu do czasu nawet ogrodowe meble aluminiowe wymagają nieco uwagi. Aby zapewnić im jak najdłuższy żywot – wystarczy Ci lekko zwilżona ściereczka, aby przetrzeć meble na sucho z zanieczyszczeń. Natomiast stół wystarczy przetrzeć na mokro przy pomocy roztworu octu i wody.

            Wbrew pozorom ogrodowe meble aluminiowe są bardzo wytrzymałe przed działaniem niekorzystnego promieniowania UV, a specjalna metoda malowania dodatkowo ułatwia ich ochronę przed korozją i mrozem. Jeśli jednak na powierzchni mebli wystąpią niewielkie zarysowania – warto je samodzielnie odmalować kupując farbę do odnowy mebli aluminiowych. Ponadto tego rodzaju meble nie wymagają przechowywania w pokrowcu, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze i miejsce.

Facebook
youtube
youtube