Koszyk0
Zobacz opinie klienta

Kontakt

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
ul. Krzysztofa Kolumba 39
02-285 Warszawa

Mail
info@ogrodowysalon.plRozkładany stolik balkonowy Toulouse
Jakie meble balkonowe wybrać?

Mebel meblowi nierówny, czyli o mądrym wyborze

            Meble balkonowe to niezbędny element wyposażenia każdego pięknego tarasu, balkonu lub ogrodu czy altany. Nic więc dziwnego, że ta kwestia powoduje tak wiele wątpliwości, gdy na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych zestawów mebli. Jeśli Ty też zastanawiasz się od czego zacząć przygotowanie do zakupów i na czym się skupić – sprawdź poniższe wskazówki. To dzięki nim wybierzesz najlepsze meble ogrodowe dla swojego tarasu, balkonu lub pięknego ogrodu.       

Pierwszym kryterium wyboru powinna być dokładna analiza dostępnego metrażu. Zastanów się ile dokładnie metrów możesz przeznaczyć na adaptację nowych mebli, ponieważ od tego zależy wielkość zestawu, a także jego skład. Jeśli masz dość sporo miejsca i chcesz spędzać dużo czasu na zewnątrz – możesz rozważyć zakup stołu, który ułatwi Ci spożywanie ulubionych potraw na świeżym powietrzu. Musisz dokładnie przemyśleć w którym miejscu chcesz ustawić swoje meble, aby dobrze rozplanować przestrzeń na tarasie, altanie lub w ogrodzie.

Drugorzędną kwestią jest budżet przewidziany na zakup mebli balkonowych. Warto określić kwotę jaką chcesz więc przeznaczyć na meble, aby zawęzić nieco swój wybór i łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Dobrym rozwiązaniem jest porównanie poszczególnych zestawów mebli pod względem wyposażenia i ceny, a następnie zawęzić swój wybór do kilku modeli. Zestawy bogato wyposażone mają zwykle wyższą cenę, ale decydując się na jeden z nich – zyskujesz o wiele więcej funkcjonalności. Ponadto takie zestawy możesz dodatkowo rozbudować np. o stylowe poduszki na meble ogrodowe, które ułatwią Ci wypoczynek.

Kształt i styl to kolejne kwestie, które mogą dostarczać wielu wątpliwości. Wybierając meble na lata nie da się ich uniknąć, a znajomość różnych stylów w meblarstwie ułatwia podjęcie decyzji. Meble balkonowe powinny być dopasowane do pozostałego stylu; możesz zdać się także na własne upodobania lub wizje aranżacyjne. Jeśli otoczenie jest dość nietypowe – warto wybrać meble o wyrazistych, ostrych kształtach i przyciągających kolorach tak, aby zachować odpowiedni kontrast. Jeśli natomiast Twoje wnętrze jest utrzymane w minimalistycznym stylu to bardzo dobrze jest mieć również takie meble. Jeśli wciąż nie potrafisz podjąć decyzji – wybierz meble uniwersalne np. meble ogrodowe aluminiowe lub stylowe meble nowoczesne, które idealnie sprawdzą się na Twoim balkonie. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego meble balkonowe są wykonane. To właśnie on odgrywa bardzo ważną rolę i gwarantuje naszym meblom odpowiednią funkcjonalność, a także świadczy o komforcie. Meble ogrodowe drewniane uważane są za jedne z najbardziej stabilnych zestawów mebli, ponieważ wyróżniają się wysoką odpornością na promieniowanie UV, są łatwe w utrzymaniu czystości i cechują się pięknymi usłojeniem. Jednak meble drewniane wymagają co jakiś czas starannych renowacji i nie są odporne na działanie zmiennych temperatur. Meble technorattanowe do ogrodu to propozycja bardzo uniwersalna – niezależnie od stylu danego balkonu, altany czy ogrodu. Plusem jest wygoda takich mebli, a także to, że są odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Trudna sztuka wyboru

Jeśli Twój taras jest niewielki to w pierwszej kolejności warto rozważyć zakup rozkładanych krzeseł, które nie zajmą Ci dużo miejsca, a także będą funkcjonalne i łatwe w przechowaniu. Na tarasach o małym metrażu doskonale sprawdzi się też łatwo rozkładany stolik balkonowy z kolekcji Toulouse wykonany z aluminium odpornego na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Specjalny system, dzięki któremu łatwo przymocujesz stół do balustrady balkonu pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Jeśli więc cenisz łatwe i praktyczne rozwiązania z pewnością docenisz ten zestaw mebli tarasowych. Następnym kryterium ważnym podczas zakupów jest zastanowienie się nad funkcjami, jakie mają spełniać meble tarasowe lub ogrodowe. Jeśli potrzebujesz niewielkiego stolika po to, aby napić się kawy ze znajomymi to skromne, składane stoliki będą idealnym rozwiązaniem. Jeśli zaś nie chcesz rezygnować z przyjęć dla szerszej grupy znajomych i grillowania – koniecznie potrzebujesz większego stołu, który ułatwi Wam organizację spotkań i wspólne spożywanie posiłków.

Facebook
youtube
youtube