Koszyk0
Zobacz opinie klienta

Kontakt

Infolinia
727 632 862 (stawka połączenia lokalnego)

Adres
Ogrodowy Salon
ul. Krzysztofa Kolumba 39
02-285 Warszawa

Mail
info@ogrodowysalon.plDrewniane krzesło Kuadra XL 2411
Drewniane meble do salonu - czy to dobry pomysł?

Meble nowoczesne czy drewniane do salonu?

            Zakup mebli do mieszkania zawsze powoduje wiele wątpliwości. Szczególnie wśród osób, które mają trudności z podjęciem właściwej decyzji, porównują oferty i wciąż szukają najbardziej dogodnych rozwiązań aranżacyjnych, które pasowałyby do salonu. Jeśli jesteś właścicielem domu z ogródkiem warto rozważyć zakup drewnianych mebli ogrodowych, które mogą Ci się przydać także w salonie (nawet wtedy, gdy masz salon połączony z balonem i cieszysz się bliskością ogrodu). Meble drewniane od wielu lat cieszą się uznaniem ze względu na wytrzymałość, ogromną uniwersalność, dzięki której można dopasować je praktycznie do każdego stylu i zdumiewające usłojenie.

            Meble drewniane do salonu to świetne rozwiązanie szczególnie, gdy jeszcze nie wiesz jaki styl będzie panował w danym wnętrzu lub je dopiero urządzasz. To propozycja dla wszystkich, których nie przeraża cykliczna impregnacja, samodzielna konserwacja czy kolor drewna. Jeśli jesteś osobą ceniącą meblarskie tradycje – możesz zdecydować się na zakup pięknego drewnianego zestawu mebli, aby upiększyć swój salon, a nawet zadbać o przytulny klimat w swoim wnętrzu.  Meble z naturalnego drewna wyróżniają się niepowtarzalną strukturą, które przygotowywane są ze starannie wyselekcjonowanych elementów drewna, dzięki czemu powierzchnia mebla przyciąga wzrok oryginalnym usłojeniem.

Zalety i wady mebli drewnianych

            Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto inwestować w zakup mebli drewnianych – poznaj wady i zalety tego rodzaju mebli, aby przemyśleć jeszcze raz swoją decyzję. Przede wszystkim zaletą mebli drewnianych jest to, że w meblarstwie są produkowane od wieków, a przez ludzi są doceniane za naturalny charakter, piękne usłojenie, a także bogactwo różnych gatunków drewna. Ich wartością dodaną jest wysoka wytrzymałość, dlatego kupując je masz pewność, że to inwestycja na długie lata. Design mebli wykonanych z naturalnego, litego drewna to gwarancja oszczędności, a ich naturalna barwa będzie ozdobą salonu w każdym stylu (nawet jeśli po latach zdecydujesz się na remont). Tego rodzaju meble są wytrzymałe nawet przez kilka lat pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji i przestrzegania zasad podanych przez producenta. Kolejną wartością jest to, że meble naturalne to pewność zyskania indywidualnego klimatu w salonie dzięki temu, że charakteryzują się prostotą konstrukcji i z łatwością dopasujesz do swojego salonu.

            Jakie są wady mebli naturalnych z drewna? Przede wszystkich ich nierównomierna powierzchnia wymaga przemyślanej i ostrożnej pielęgnacji. Aby cieszyć się dobrym usłojeniem przez lata wymagana jest regularna impregnacja, a także znajomość zasad jak konserwować meble z drewna naturalnego. Meble z drewna naturalnego mają niestety mają odporność na działanie wysokich temperatur, środki chemiczne, zarysowania, ścieranie i promieniowanie UV. Ponadto podczas zamówienia mebli z drewna naturalnego często usłojenie może powodować wiele wątpliwości. Warto pamiętać, że meble z tego gatunku drewna mogą charakteryzować się nierównomiernym usłojeniem, ale nie jest to wada produktowa. Ponadto nieregularne usłojenie często świadczy o unikatowości mebli, a nawet podwyższa jego walory estetyczne, o czym często zapominamy.

Krótka historia pielęgnacji

            Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób skutecznie dbać o meble drewniane w swoim salonie pamiętaj o podstawowych zasadach. Czyszcząc meble – nie używaj popularnych środków czyszczących, które mogą osłabiać naturalną powierzchnię mebli drewnianych a nawet prowadzić do trwałych odbarwień. Nie korzystaj z preparatów, które natłuszczają powierzchnię, ponieważ wpłynie to niekorzystnie na estetykę mebli. Pielęgnacja powinna przebiegać wedle wskazówek producenta przy użyciu miękkiej ściereczki i wody. Jeśli zabrudzenia są większe – możesz przygotować bardzo słaby roztwór z udziałem szarego mydła.

Facebook
youtube
youtube